ایران 19
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 24026
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
 •   

  با مشارکت شرکت شناخت برگزار می شودرویداد واسط‌های مغز و رایانه در کرمانشاه

   

   

   

   

  با مشارکت شرکت شناخت برگزار می شودرویداد واسط‌های مغز و رایانه در کرمانشاه

   

  مرکز شناخت با همکاری شرکت نوآوران فناوری های همگرایی ، شناختی، زیستی ،اطلاعات و نانو (شزان) نوآوردگاه ایده های نوین کسب و کار با محوریت واسط های مغز و رایانه و با هدف شناسایی افراد صاحب ایده و تلاش برای توسعه و تجاری سازی ایده ها را برگزار می کند.

   

  در دهه های اخیر همگرایی علوم مختلف باعث ظهور فناوری نوینی با عنوان واسط مغز و رایانه  (BCI) شده است. این فناوری با هدف برقراری ارتباط بین مغز و یک پردازشگر بیرونی ایجاد شده است به طور خلاصه این واسط ها می توانند خواسته های فرد را از طریق سیگنال های مغزی شناسایی کرده و به وسیله دستگاهی که بهمغز متصل شده است اجرا کنند. همگرایی در این حوزه به قدری متنوع و وسیع است که در برخی کاربردها از فناوری های زیستی، فناوری نانو و مواد پیشرفته نیز بهره گرفته شده است.

   

  هدف نهاییِ این برنامه تولید محصولات کاربردی و ارائه خدمات مبتنی بر BCI در حوزه هایی همچون  حوزه سلامت و پزشکی شامل ترک اعتیاد، تشخیص تومور و اختلات خواب،کمک به افراد ناتوان، بازیابی توان حرکتی، درمان اختلالات عصبی و ارتباط با بیماران دارای اختلالات برقراری ارتباط با دنیای بیرون، ارگونومی عصبی و محیط های هوشمند: خانه هوشمند، تشخص خستگی و عدم توجه رانندگان،  حوزه بازاریابی عصبی  وتبلیغات با رویکرد اثر گذاری تبلیغات، به خاطر سپاری تبلیغات، حوزه آموزش در بخش تنظیم هیجانات در آموزش، آموزش مهارت، حوزه بازی و سرگرمی شامل کنترل بازی ها، کنترل هیجانات کاربران و در نهایت امنیت و احراز هویت با رویکرد استفاده از سیگنال های مغزی در تشخیص هویت برنامه ریزی و اجرایی شده است.

   

  برپایه این گزارش، موسسه پرتو دانش با حمایت از این رویداد تمامی فعالین و علاقه‌‌مندان به این حوزه جهت ارائه طرح ها دعوت به عمل می آورد.

   

  گفتنی است که سیستم eWave و eLab و نرم افزار eProbe  طراحی شده توسط موسسه پرتو دانش به عنوان سیستم  ثبت سیگنال تهاجمی و غیرتهاجمی  د ر نوآوردگاه  در دسترس کاربران خواهد بود- این سیستم قابلیت اتصال انلاین و افلاین به نرم افزار متلب،لب ویو وC# را دارد.

   

  از ویژگی های این سیستمها ثبت همزمان و بی سیم از ۸ کانال امواج مغز، عضله و قلب و همچنین ثبت های تک واحدی و پتانسیل میدانی به روش تهاجمی همچنین  نرم افزار کامل نوروفیدبک و بیوفیدبک  می باشد.

   

  جهت مشاهده مشخصات فنی این ابزار ها می توانید به سایت www.sciencebeam.com  مراجعه نمایید.

   

  کارگاهای آموزشی آموزش ثبت سیگنال مغز، قلب و عضله برای علاقه مندان در زمان نوآوردگاه در کرمانشاه و قبل از ان در محل موسسه پرتو دانش برگزار می گردد .

   

  نرم افزار و سخت افزارهای کاربردی که قابلیت اتصال به سیستم eLab , eWave را داشته باشد  و جهت تشخیص، ارزیابی کنترل، درمان و بیماریهای قلبی، مغزی، عضلانی و ضایعات مغزی و نخاعی مورد اولویت تجاری سازی قرار خواهند داشت.

   

   

  برچسب ها :

  نظرات