ایران 19
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 24022
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵
 •   

  اقدام انقلابی و کار جهادی در سازمان بهزیستی 

   

  ” به مناسبت آغاز هفته بهزیستی ”

   

  اقدام انقلابی و کار جهادی در سازمان بهزیستی

   

  هانیه چقازردی:یکی از کلید واژه هایی که رهبری انقلاب همواره بدان تاکید دارند، موضوع اقدام انقلابی و کار جهادی است که بی شک با اندکی تامل در حوزه ماموریتی و کارنامه سازمان بهزیستی مصادیق بارزی از این مفهوم را می توان در عملکرد مدیران و کارشناسان این سازمان مشاهده کرد.

   

  با توجه به حوزه ماموریتی سازمان بهزیستی که طیف گسترده ای موضوعات و معضلات اجتماعی از قبیل اعتیاد، طلاق، کودکان بد سرپرست، زنان خیابانی و … تا کمک به توانمندسازی معلولین و فرهنگ سازی در حوزه تعلیم و تربیت خردسالان را در بر می گیرد، به جرات می توان آن را موفق ترین نهاد خدمت رسان در حوزه اجتماعی نامید.

   

  بر اساس آماری که اخیرا سخنگوی دولت در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی طی یک سال گذشته ارایه کرده است :

   

  در نتیجه اقدامات سازمان بهزیستی به ویژه تلاش های جناب دکتر محسنی بندپی ریاست سازمان بهزیستی ، در راستای احیا و گسترش اورژانس اجتماعی، میزان خشونت های اجتماعی از جمله قتل ۷٫۵ درصد و نزاع و درگیری ۱۵ درصد کاهش یافته است. همچنین در حوزه اخلاقی و مزاحمت برای نوامیس نیز آمار تجاوز به عنف با ۱۷ درصد و در بحث سرقت با ۳ درصد کاهش شاهد سیر نزولی بوده ایم.

   

  از این رو می توان ادعا نمود در شرایطی که موضوع آسیب های اجتماعی و رشد بحرانی بسیاری از معضلات اجتماعی در دهه گذشته، آنچنان مهم و نگران کننده بود که به اعتقاد برخی از کارشناسان امکان مهار این وضعیت امری محال به نظر می رسید، اکنون از کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی به عنوان یک دستاورد مهم این سازمان یاد می شود و این دقیقا به معنای اجرایی شدن مفهوم اقدام انقلابی و کار جهادی در این سازمان می باشد.

   

  روانشناس و کارشناس مرکز اورژانس اجتماعی کرمانشاه

  برچسب ها :

  نظرات