ایران 19
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 23988
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
 •   

  همگرایی بین دانشگاه ها و مراکز صنعتی منجر به افزایش تولید و کارآفرینی می شود

  مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه گفت: همگرایی بین دانشگاه ها و مراکز صنعتی منجر به افزایش تولید، کارآفرینی و خلق ارزش افزوده می شود.

  ایران۱۹:شریف خسروی در جمع تعدادی از مدیران و مسئولان بخش های مختلف پتروشیمی و دانشگاه های استان با تاکید بر توسعه صنایع پائین دستی صنعت پتروشیمی برای ایجاد اشتغالزایی و افزایش تولید افزود: با توجه به وجود سه پتروشیمی و همچنین تمهیدات اتخاذ شده برای اجرای پتروشیمی چهارم در استان باید با همفکری و همکاری بیشتر زمینه های توسعه بنگاه های اقتصادی و صنایع پائین دستی این بخش را فراهم کنیم.

  وی خواستار ارتباط گسترده تر بین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه ها با بخش های صنعت و پتروشیمی استان شد و اظهار داشت: ما با برگزاری این جلسه تلاش داریم که این ارتباط به منظور استفاده از پژوهشی های علمی مراکز دانشگاهی در جهت توسعه بخش صنعت و پتروشیمی استان گسترش پیدا کند زیرا این مهم که ابتکاری از سوی مدیریت ارشد استان است بدون تردید زمینه های افزایش تولید و کارآفرینی در استان را به همراه خواهد داشت.

  وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جلسه شناسایی صنایع پائین دست پتروشیمی و استفاده از پژوهش های علمی مراکز دانشگاهی برای کاربرد در بخش های صنعت می باشد، خاطرنشان ساخت: ما تلاش می کنیم که در راستای توسعه استان و ایجاد اشتغالزایی یک کار عمومی در استان صورت گیرد زیرا با این کار از یکسو مردم منتفع می شوند و از سوی دیگر با منتفع شدن مردم (با بکارگیری رشته ها و تخصص های مختلف جوانان) زمینه های افزایش تولید و رونق اقتصادی شکل می گیرد.
  مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه توجه به همگرایی و استفاده از تجربیات و دانش و علم را زمینه ساز پیشرفت و توسعه در جامعه عنوان کرد و گفت: در استان به دنبال ایجاد بستر و ظرفیتی هستیم تا هم مراکز علمی دانشگاه ها و هم مراکز پتروشیمی و صنعتی به منظور افزایش تولید و تجاری ساختن تولیدات در یک مسیر قرار بگبرند.

  خسروی استفاده از دانش و پژوهش های انجام شده در دانشگاه ها را مشوق خوبی برای ایجاد انگیزه بیشتر در اساتید و هئیت های علمی به منظور کسب علم و تجربیات بیشتر عنوان کرد و بیان داشت: زمانی که استاد و فرد پژوهشگر نتایج تحقیقات خود را در روند توسعه تولیدات مشاهده کند بدون شک انگیزه چنین فردی برای خلق ایده های جدید دوچندان می شود لذا همگرایی بین بخش پتروشیمی و صنعت با مراکز علمی دانشگاه ها امری ضروری است.
  وی با اشاره به تاکیدات مستمر استاندار کرمانشاه و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری برای تسریع در کارهای مربوط به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان تصریح کرد: در جلسه اخیر کارگروه اشتغال استان که به ریاست دکتر رازانی برگزار شد، مصوب گردید که کار استعلام و مراحل اداری برای صدور مجوز مربوط به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان حداکثر ظرف مدت زمانی ۱۵ روز صورت گیرد که بدون تردید با این کار انقلابی در افزایش تولید و رونق اقتصادی در استان صورت می گیرد.

  مدیرکل دفتر جذب و حمایت سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه گفت: خوشبختانه استاندار کرمانشاه در کوتاهترین زمان ممکن کارهای مربوط به سرمایه گذاران را پیگیری می کنند که این موضوع می تواند انگیزه خوبی برای سرمایه گذاران جهت اجرای طرح های خود باشند.
  وی در پایان با بیان اینکه برگزاری این جلسه را به صورت مستمر در هر ماه در دستور کار خواهیم داشت، گفت: همه بسترها و زمینه ها برای افزایش تولید و اجرای طرح های صنعتی و صنایع پائین دستی پتروشیمی در استان فراهم است لذا باید با همگرایی و همکاری بیشتر در این راستا حرکت کنیم

  برچسب ها :

  نظرات