ایران 19
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 23972
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
 •   

  این ملت دیگر تاب کشیدن شکل مار و قلب واقعیت برای مطامع و منافع فردی و گروهی را ندارد

   

   

  در پی ایجاد برخی حواشی ایجادشده پیرامون طرح آمایش سرزمینی استان کرمانشاه، روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان توضیحاتی را به جهت تنویر افکار عمومی ارائه نموده است.

   

  به گزارش ایران۱۹، در ادامه این بیانیه آمده است که، در حالی رونمایی از طرح اولیه آمایش سرزمینی استان کرمانشاه طی روزهای اخیر انجام شد که این استان تاکنون فاقد یک نقشه راه علمی برای برنامه‌ریزی مبتنی بر آمایش و آینده‌پژوهی بوده است.

   

  طرح آمایش سرزمینی استان پس از سال‌ها رخوت، به همت تیم مدیریتی مستقر در دولت تدبیر و امید، تهیه و با بهره‌گیری از خرد دانش‌پژوهان برجسته در این حوزه و با محوریت اعضا هیئت‌علمی دانشگاه رازی به مرحله اجرا درآمد.

   

  به دنبال دستور استاندار محترم کرمانشاه مبنی بر سرعت بخشی به تهیه طرح آمایش استان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این طرح را در دستور کار بیست و نهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قرار داد تا با ایجاد اجماع مدیریتی در استان، همراهی آن‌ها را برای خلق این سند ارزشمند با خود داشته باشد.

   

  برای حرکت طرح در مسیر علمی که بتواند مسائل استان را رمزگشایی و نقشه راه مطلوبی ارائه دهد، کارگروه‌هایی تخصصی تشکیل و با محوریت اساتید دانشگاه رازی و با همکاری برخی از صاحب‌نظران تراز اول کشور به مرحله‌ای رسیده که اکنون می‌توان گفت ساختار اصلی آن طراحی و در حال نهایی شدن است.

   

  همچنان که مردم عزیز کرمانشاه به‌درستی انتظار دارند، تهیه و تنظیم یک برنامه علمی و راهگشا، پیچیده و زمان‌بر بوده و باید بتواند گره‌گشایمشکلات استان باشد؛ لذا این طرح با احصاء حدود ۸۰۰ لایه اطلاعاتی پراهمیت در حوزه‌های عمرانی، برنامه‌ریزی، امنیتی، اقتصادی، مدیریت بحرانو … در حال نهایی شدن است.

   

  در حالی استان کرمانشاه باهمت دولت تدبیر و امید دارای بن‌مایه‌ی نقشه راه توسعه در قالب طرح آمایش می‌شود که از ۳۱ استان کشور تنها ۱۵ استان و آن‌هم با صرف زمانی بیش از ۶ سال موفق به انجام این کارشده‌اند، که این طرح در استان کرمانشاه نیز با حمایت‌های استاندار محترم، قبل از پایان سال جاری برای ارائه به سازمان برنامه‌وبودجه کشور آماده خواهد کرد.

   

  سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بر خود فرض می‌داند تا از تمامی دست‌اندرکاران تهیه این طرح و به‌ویژه جناب آقای دکتر اعلمی رئیس محترم دانشگاه رازی و اعضاء هیئت‌علمی این دانشگاه که همدلانه این افتخار را در دولت تدبیر و امید رقم زدند و به آرزوی چندین دهه مردم این سامان جامه عمل پوشاندند، خاضعانه تشکر کند.

   

  کار تهیه سند راهبردی آمایش استان کرمانشاه که به‌صورت جدی از سال ۹۳ آغازشده هم‌اینک و پس از سه سال مرحله اول آن آماده ارائه به سازمان برنامه‌وبودجه کشور شده است تا برگ زرینی در کارنامه مدیران استان بوده و اینک رجاء واثق دارد که با تکیه‌بر محتوای آن می‌توان این خطه از ایران اسلامی را در مسیر توسعه قرار داد و شاخص‌های تأمل‌برانگیز آن را نظیربیکاری آزاردهنده سامان بخشید.

   

  با نهایی شدن این سند راهبردی در دولت تدبیر و امید، سوت پایان مدیریت‌های هیئتی و خانوادگی در برنامه‌ریزی‌های استان نواخته شده و زمان اداره عقلایی و علمی این بخش از کشور عزیزمان که با تلاش اساتید دانشگاه و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و در رأس آن استاندار محترم بر روی ریل توسعه قرارگرفته و هشت سال فرصت سوزی پیشین پایان‌یافته است.

   

  شایان‌ذکر است که در مهرماه سال ۱۳۹۳ موافقت‌نامه تهیه طرح آمایش بین استانداری کرمانشاه و دانشگاه رازی مبادله شد. با احیاء سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها و تغییر مدیریت این نهاد حساس، درک اهمیت و ضرورت تحقق این خواسته آن‌چنان در بدنه مدیریت و کارشناسی ریشه دوانده بود که سازمان بیش‌ازپیش از برنامه حمایت کرده و پس از دو سال و اندی مطالعات مرحله اول تدوین برنامه راهبردی بلندمدت آمایش سرزمین به مراحل پایانی خود رسیده است؛ اما تأکید بر اتمام و پرورش نیروی‌های توانمند بومی مانعی برای عدم رعایت استانداردهای علمی و کیفی انجام کار نشده و بدین منظور در سال ۱۳۹۴ با شرکت صلاحیت‌دار و خوش‌نام و باتجربه مهندسین مشاور مآب (دارای رتبه یک در آمایش سرزمین) قراردادی باهدف نظارت و هدایت عملی منعقدشده است.

   

  این سازمان ضمن سپاسگزاری مجدد از همه‌ی عزیزانی که این مهم را محقق کردند، از اندیشمندان استانی انتظار دارد تا نظرات اصلاحی خود را برای تهیه برنامه‌ای جامع ارائه دهند و نیز ضمن سپاس از منتقدان طرح، انتظار دارد که منافع استانی را فدای مسائل حاشیه‌ای و ایجاد فضای احساسی ننمایند که این ملت دیگر تاب کشیدن شکل مار و قلب واقعیت برای مطامع و منافع فردی و گروهی را ندارد و باید به قوانین کار علمی پایبند باشند.

   

  روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه

   

   

  برچسب ها :

  نظرات