ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 29579
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مهر, ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
 •   

  سخنی با فرهیختگان استان کرمانشاه

  سخنی با فرهیختگان استان کرمانشاه

   

  ایران۱۹:معاون سیاسی


  امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در یادداشتی خطاب به فرهیختگان و بزرگان استان بر وفاق، همدلی و تقویت منافع ملی تاکید کرد.

   

  متن یادداشت حسین خوش اقبال به این شرح است:

  اکنون که به حول قوه الهی و به کمک شما هم استانیها و فرهیختگان گرامی توفیق خدمت در عرصه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه را یافتم، لازم دیدم تا با شما به گفتگو بپردازم.

  نوسازی سیاسی، دل در گروی جریانات سیاسی قدرتمند ودر واقع حضور حداکثری تمامی نیروهایی که به نوعی دل در گرو نظام دارند( فارغ از نوع نگاه و جریانات سیاسی) می باشد.

  در واقع باید گفت که قدرتمند شدن احزاب ، رسانه ها و گروههای مختلف اجتماعی و فرهنگی از ابتکارات نظامهای سیاسی مدرن هستند که مدنیت جامعه را تضمین میکنند.

  با نگاهی عمیق تر به جامعه بشری دو کار کرد برای فرهیختگان اجتماعی، احزاب و رسانه ها در ساختار سیاسی کشور میتوان تدوین کرد:

  ۱.تضادهای موجود در جامعه را مشروعیت ببخشند و جایگاه آنها را در مناقشات عمومی مشخص کنند.

  ۲. میتوانند از طریق کاهش تضاد ها و دفع پارادوکس های جامعه، نظام سیاسی را کمک کنند.

  احزاب میتوانند حقانیت دولتها به معنای خاص را عینیت ببخشند.در این چارچوب و با توجه به شرایط ویژه منطقه خاور میانه، دولت ها هر چقدر با احزاب و رسانه ها و فعالان سیاسی و اجتماعی، فرهنگی و به صورت کلی فرهیختگان جامعه تعامل بیشتری داشته باشند بی شک میتوانند آسودگی خاطر بیشتری در کارزار اداره کشور داشته باشند.

  من اعتقاد دارم که رسانه ها و احزاب میتوانند در شناخت مسایل، تهیه و تدوین مشکلات جامعه و در نهایت اعلام راهکار جهت تدوین برنامه ، به دولت و استانداری کرمانشاه کمک کنند.

  گفتمان های متفاوت برای رسیدن به یک چارچوب فکری برای حل مشکلات جامعه ، از جمله مواردیست که باید در نشست سران احزاب و گروهها مورد استفاده قرار گیرد.

  همیشه معتقد به نقش بدون انکار احزاب در یاری رساندن به دولت بوده و هستم.چرا که احزاب در روند تصمیم سازی، ساماندهی و بسیج تمام ظرفیت های نظام به دولت میتوانند نقش بسیار موثری را داشته باشند.

  احزاب وجریانات سیاسی ، فعالان رسانه ای و فرهنگی میتوانند پیشنهادات جدیدی در اداره کشور مخصوصا در چند ماه آینده به دولت ارائه دهند.

  مطالبات جامعه به صورت حق عمومی مردم روز به روز در حال افزایش است و فرهیختگان در این میان میتوانند بسیار پر رنگ تر وارد عرصه شده و با هدفمند کردن و کانالیزه نمودن خواسته های مردم، دولت را به سمت پیشرفت و توسعه یاری دهند. در شرایط موجود تمامی فرهیختگان استان کرمانشاه باید منافع ملی را تقویت کنند.اشکالی ندارد که هر فرد و جریانی تفکر خودش را داشته باشد اما این تفکرات را در چارچوب اهداف ملی و کشوری ارائه دهد.

  کنترل بازار ارز، وضعیت معیشتی مردم، راههای ایجاد اعتماد ملی و ایمان و باور کامل مردم به دولت و حاکمیت نظام،کاهش و پیشگیری آسیب های اجتماعی از جمله مسائلی است که جریانات مختلف در جامعه میتوانند به دولت یاری برسانند.

  نگاه مردم به رهبران فکری و اعتقادی را باید تقویت کرد.باید به جامعه به عنوان یک موجود زنده نگریست . فرهیختگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی،اقتصادی و رسانه ای  بزرگترین حامیان یک نظام مردم سالار محسوب میشوند که میتوانند با رعایت تمامی جوانب مشارکت مردم را در شکل گیری اراده عمومی بالا ببرند.

  امروزه مهمترین نظریه ای که در حوزه های علوم و فلسفه سیاسی شکل گرفته است ، بی شک مسئله مشارکت مردمی و مشارکت عمومی شهروندان است. همگی به خوبی میدانیم که نظریات توسعه، مشارکت اجتماعی را مهمترین شاخص توسعه میدانند.

  امروزه با ورود وسایل ارتباط جمعی به عرصه اجتماع، قدرت دچار تحولات عمیقی شده و اطاعت پذیری جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

  امروزه فرهیختگان جوامع با کمک و یاری رسانه ها با ایجاد تغییر های لازم در نگرش ها و جهت گیری های منفی سیاسی و بحرانی جامعه، میتوانند نقش بسیار موثری در یاری رسانی به دولت داشته باشند. باید پذیرفت که رسانه ها نقش باورپذیری بسیار بالایی در شکل گیری افکار جامعه دارند.

  رسانه ها در جامعه باید روحیه امید، وحدت و تلاش همگانی را در توسعه اجتماعی به مردم تزریق کنند.

  اگر بپذیریم که یک جامعه از سه عنصر مردم، جامعه و حکومت تشکیل شده بنابراین گروهها و رسانه ها رابه عنوان رکن چهارم دمکراسی، حلقه میانجی بین خواسته های مردم از حاکمیت باید قلمداد کرد.

  پیر مرادمان ، امام روح الله ، همیشه و در همه حال حفظ نظام را از اوجب واجبات میدانستند و بر همه گروههای سیاسی و فکری که به نوعی دل در گروی این مرز و بوم داشتن همواره توصیه بر حفظ وحدت در چارچوب قانون اساسی و تمامیت ارضی کشور راداشتند ، لذا برای تمامی فرهیختگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و رسانه ای که به نوعی دل در گروی این نظام و حاکمیت دارند دست دوستی و کمک دراز کرده و از ایشان میخواهم تا در کنار یکدیگر به دنبال فردایی بهتر برای کرمانشاه همیشه سربلند و سر افراز باشیم.

  حسین خوش اقبال

  معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه

  برچسب ها :