ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 27072
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ فروردین, ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
 •   

  معاون عمرانی استاندار:‍ استان کرمانشاه در کنترل کامل دستگاه های خدمات رسان است

  استان کرمانشاه در کنترل کامل دستگاه های خدمات رسان است

  ایران۱۹: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به بارندگی های شدید ۲ روز اخیر در استان گفت: شرایط استان در کنترل کامل دستگاه های خدمات رسان است و این دستگاه ها بر همه امور اشراف و کنترل کامل دارند.

  مهرداد سالاری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: همه شهرداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاری های استان از قبل نسبت به رفع آبگرفتگی ها و سیلاب رودخانه ها در آباده باش کامل هستند و تاکنون کنترل خوبی برای رفع آبگرفتگی منازل، هدایت آب معابر، خیابان ها و آبراه ها انجام شده است.
  وی نسبت به خسارت ناشی از بارندگی ها بیان داشت: دستگاه های اجرایی در حال بررسی خسارت ها هستند و تا ۲ روز آینده جمع خسارت های وارد شده اعلام خواهد شد و در خصوص نحوه پرداخت و تامین اعتبارات آن نیز تصمیم گیری می شود.
  سالاری با بیان اینکه بسیاری از پل ها و جاده های استان در بارندگی ها دچار آسیب دیدگی شده است، گفت: تمام معابر و راه های موصلاتی استان با تلاش راهداری باز است ولی بازسازی نهایی آنها زمانبر و نیاز به اعتبار دارد.
  وی همچنین با اشاره به آبگرفتگی برخی از اراضی کشاورزی استان نیز گفت: بر اثر شدت بارش باران و جاری شدن سیلاب رودخانه ها در برخی از نقاط استان، آب مزارع کشاورزی را فراگرفته و خسارت هایی به محصولات کشاورزی وارد شده که باید میزان خسارت ها برآورد دقیق شود.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: آب برخی از روستاهای استان نیز براثر سیلاب دچار آسیب دیدگی و قطع شده و یا آب برخی از روستاها در سرچشمه ها دچار گل لای و کدورت شده است و شرکت آب و فاضلاب شهرستان ها در کنار آبرسانی سیار به این روستاها و مناطق درصدد رفع این مشکلات هستند.
  سالاری با بیان اینکه به راه های عشایری و مراتع آنها نیز در این بارش ها آسیب وارده شده است، گفت: اداره کل امور عشایری در حال بررسی وضعیت عشایر استان است.
  او در ادامه به وضعیت مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: قبل از شروع بارش ها ساکنان کانس ها و چادرها در سرپل ذهاب به جاهای امن در سالن های ورزشی و سوله ها انتقال داده شدند و با شدت باران ها آسیبی به مردم زلزله زده وارد نشد.
  وی در ادامه افزود: هم اکنون در حال جابجای کانس مردم زلزله زده شهر سرپل ذهاب به نقاط امن هستیم و از این بابت جای هیچ گونه نگرانی نیست.
  سالاری در پایان به مردم اطمینان داد همه شرایط مناطق سیل زده استان تحت کنترل کامل دستگاه های اجرایی است.

  برچسب ها :