ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 26992
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
 •   

  شهر کرمانشاه به جمع کلانشهرهای کشور پیوست

  شهر کرمانشاه به جمع کلانشهرهای کشور پیوست

  ایران۱۹:وزیر کشور در ابلاغیه ای به استاندار کرمانشاه، از تعیین شهر کرمانشاه به عنوان کلانشهر خبر داد.


  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشو؛ وزیر کشور در این ابلاغیه به بازوند استاندار کرمانشاه، با اشاره به آخرين سرشماري رسمي كشور در سال ۱۳۹۵ ناظر بر جمعیت ۹۴۶ هزار و ۶۵۱ نفری شهر کرمانشاه و با توجه به آخرین برآورد جمعیت در شهر مذکور توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه در دی ماه سال جاری و گزارش جمعیت یک میلیون و هفت هزار و ۱۸ نفری این شهر، اعلام کرد: شهر کرمانشاه در زمره کلانشهرهای کشور قرارگرفته است.
  گفتنی است بر اساس مصوبه شورايعالي شهرسازي و معماري ايران در تاریخ ۳۱-۱-۱۳۸۸ با موضوع تعريف مجموعه شهري و تبيين شاخص‌هاي آن، در صورتي كه جمعيت شهر مركزي هر مجموعه شهري، يك ميليون نفر و يا بيشتر باشد، مجموعه شهري مذكور منطقه كلانشهري ناميده مي‌شود. همچنين با توجه به تبصره ۲ ماده ۳۹ قانون ماليات بر ارزش افزوده، درصورتي كه جمعيت شهر، ‌يك ميليون نفر و يا بيشتر باشد شهرمذكوركلان شهر ناميده مي‌شود.
  شایان دکر است، پیش از این هشت شهر مشهد، قم، شیراز، اصفهان، اهواز، تبریز، تهران و کرج به عنوان کلانشهر شناخته می شدند که با تعیین کرمانشاه به عنوان کلانشهر، تعداد کلانشهرای کشور، به ۹ شهر رسید.

  برچسب ها :