ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 26975
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
 •   

  حمیدرضا صمدی :ما با تهمت، اهانت و هر عملی که موجب شکستن حرمت انسان ها شود مخالفیم و در مقابل آن می ایستیم

   

  ما با تهمت، اهانت و هر عملی که موجب شکستن حرمت انسان ها شود مخالفیم و در مقابل آن می ایستیم

  رئیس شورای هماهنگی افزود: ما با تهمت، اهانت و هر عملی که موجب شکستن حرمت انسان ها شود مخالفیم و در مقابل آن می ایستیم، زیرا بر این باوریم، چنین اعمال غیر اخلاقی بیشتر از هر چیز به فضای نقد آسیب می رساند


  ایران۱۹: رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه، طی گفتگویی، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امید است پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب، مردم ایران شاهد ظهور و بروز قرائنی باشند که از قرار گرفتن در مسیر به ثمر رسیدن آرمان هایی حکایت کند که ملت ایران، برای رسیدن به آنان، نظام استبداد را با از جان گذشتگی و فداکاری، بر انداختند و سال ها مرارت کشیدند و سختی ها به جان خریدند، تا شاهد جامعه ای آزاد، آباد و اخلاق مدار باشند.

  وی افزود: در شرایط سخت کنونی، حفظ کشور و جلوگیری از آسیب، تنها و تنها از طریق اصلاح ساختارها و ساماندهی امور بر مبنای آرمان ها و شعارهایی ممکن می شود، که در حقیقت مردم برای تحقق آنان انقلاب کردند.
  حمیدرضا صمدی در رابطه با موضعگیری های اخیر گفت: همانگونه که بارها بیان شده، انتقاد، حداقل حقی است که احزاب و تشکل ها و البته تمامی شهروندان باید از آن برخوردار باشند و هر کس و در هر مقامی بخواهد از این حق به هر شکل و شیوه، ممانعت به عمل آورد، مرتکب قانون شکنی و بی اخلاقی شده است.
  وی گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه، نسبت به برخی عملکردهای مدیران، نقد وارد دانسته و در کمال احترام نسبت به بیان آنان اقدام ورزیده است. این نه به معنی نادیده انگاشتن عملکردهای مثبت و مفید و زحمات بی شائبه ای است که در برخی از حوزه ها، مدیران و به ویژه نماینده عالی دولت در استان، از خود نشان می دهند و نه به معنی مخالفت و یا عناد و بی احترامی کردن به آنان است. بلکه حقی است که ما از آن بهرمند هستیم و مدیران نیز باید آن را به رسمیت بشناسند و آن را به برخی از ذهنیت ها نیالایند! ما عملکرد و فعالیت های سازنده را ارج می نهیم، اما وظیفه ما، بیشتر، بیان معایب و انتقاد از عملکردهای ضعیف است و البته در این مسیر اتهام زنی و توهین اصولاً هیچ نسبتی با نقد ندارد.

  رئیس شورای هماهنگی افزود: ما با تهمت، اهانت و هر عملی که موجب شکستن حرمت انسان ها شود مخالفیم و در مقابل آن می ایستیم، زیرا بر این باوریم، چنین اعمال غیر اخلاقی بیشتر از هر چیز به فضای نقد آسیب می رساند. اخیراً نیز شاهد برخی اتهام زنی ها و اهانت ها به مدیریت ارشد استان به نام نقد هستیم که پذیرفتنی نیست. به ویژه وقتی این موضعگیری ها، نه در مسیر منافع و مصالح مردم، بلکه به منظور وارد آوردن فشار برای رسیدن به مطامع و منافع شخصی یا هموار نمودن خواسته های غیر قانونی باشد.
  سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: متاسفانه برخی از نمایندگان به جای پیگیری وظایف اصلی خویش، با دخالت صریح و مستقیم در اختیارات دولت و وظایف مدیران اجرایی، نه تنها در امر عزل و نصب ها دخالت می کنند، بلکه با فشار بر وزرای ضعیف و با تهدید آنان به استیضاح، در نهایت هم مطامع خود را بر مدیران محلی تحمیل می نمایند. به واقع، یکی از اساسی ترین انتقادات شورای هماهنگی به مدیریت استان هم این بوده است که نباید در برابر این خواست غیر قانونی و زیانبار، تمکین کند.
  رئیس شورای هماهنگی افزود: قانونگذاری و نظارت، اصلی ترین وظیفه نمایندگان است. اما نظارت به هیج وجه به معنی دخالت نیست و هیچ نسبتی با آن ندارد. اخیراً نیز یکی از نمایندگان در این مسیر، نماینده عالی دولت در استان را شاید به علت مخالفت با انتصاب یا عزل مدیران مورد نظر، با صفات توهین آمیز و دور از شان، خطاب نموده است. همانگونه که ذکر شد، ما اگر چه به برخی از عملکردها انتقاد داریم و آنان را بیان نموده ایم، اما از مدیران دولت و به ویژه مدیر ارشد استان، در مقابل هر گونه فشار برای دخالت در عزل و نصب ها، حمایت می کنیم و به این دسته از نمایندگان توصیه می کنیم به جای پرداختن به چنین امر سراسر شائبه برانگیز و ذهنیت زایی، به وظایف اصلی خویش پرداخته و حقوق مردم را بر مبنای مسوولیت ها و وظایف قانونی خود، پیگیری نمایند. بدیهی است نمایندگانی که مخالف برنامه ها و سیاست های دولت هستند نباید و نمی توانند تلاش کنند که مدیران مورد نظر را تحمیل نموده یا مدیران مخالف سیاست های ایشان، که قاعدتاً باید همسو و مجری برنامه ها و سیاست های دولت باشند، را عزل نمایند. جدای از اصل تفکیک قوا، این ابتدایی ترین اصل دموکراسی است که متاسفانه توسط ناظران قانون و متولیان عرصه تقنین، رعایت نمی شود.
  صمدی در پایان گفت: مدیران باید انتقاد دلسوزان را بشنوند و در راستای رفع نقایصی که به آنان گوشزد می شود بکوشند. هر کس باید وظیفه خویش را به درستی انجام دهد. وظیفه ما، انتقاد و بیان کاستی ها بوده و وظیفه مدیران، حل معضلات و پیشبرد امور و اجرای قوانین، و وظیفه نمایندگان هم قانونگذاری و نظارت و پیگیری کاستی ها و تخلفات، از مجاری قانونی است و هر کس در این مسیر، باید وظیفه و مسوولیت خویش را بشناسد و آن را انجام دهد.

  برچسب ها :