ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 26898
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ بهمن, ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
 •   

  رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه: در کنار نقد صریح و سازنده، عملکرد مفید و تلاش های استاندار محترم و مدیران دلسوز قابل تقدیر است

  ایران۱۹:رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه: نقد مدیران به معنی تقابل با آنان نیست/ در کنار نقد صریح و سازنده، عملکرد مفید و تلاش های استاندار محترم و مدیران دلسوز قابل تقدیر است.


  رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه طی گفتگویی با رسانه ها در رابطه با وضعیت این شورا، اظهار داشت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه در حال حاضر از نظر انسجام و همدلی که بین اعضای آن علی رغم اختلاف نظرهای طبیعی، وجود دارد، در یکی از بهترین وضعیت های خود، به انجام فعالیت مشغول است. اگرچه متاسفانه عده معدودی، وجود چنین وضعیتی را نمی پسندند و از هیچ کوششی برای بر هم زدن این انسجام، که نتیجه آن ارتقاء توانمندی، کارآمدی و اعتماد به شوراست، دریغ نمی ورزند اما با یگانگی و دوستی و البته تعهد به اهداف اصلاح طلبانه ای که در نزد دبیران احزاب عضو این شورا وجود دارد و به یاری خدا، شورا وارد مقطع موثری از فعالیت های خود خواهد شد.
  حمیدرضا صمدی در پاسخ به این پرسش که آیا شورا وارد دور تازه ای از تقابل با مدیریت استان شده است، گفت: تمام هدف شورا، کمک به مدیران و حمایت از آنان است. البته نقد و اعلام کاستی ها و هشدار به مدیران برای اصلاح عملکرد، وظیفه شوراست و این، به معنی تقابل نیست. ما خود را دلسوز و حامی مدیران استان به ویژه مدیریت ارشد، می دانیم، اما به این بهانه نمی توانیم خود را از بیان واقعیات، و مدیران را از نقد دلسوزانه، محروم کنیم. نقد مدیران به معنی تقابل با آنان نیست.
  سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه در خصوص بیانیه اخیر این شورا با موضوع نقد مدیریت استان، که موجب واکنش و اعتراض برخی احزاب عضو شده و توسط برخی، چنان القا گردیده بود که در شورا، بر سر این موضوع اختلاف وجود دارد و بیانیه مذکور، مورد توافق بیشتر اعضاء نیست، گفت: بیانیه ای که اخیراً توسط شورای هماهنگی صادر شده و در فضای مجازی و رسانه ای انتشار یافته است، طی یک فرایند قانونی و دقیقاً بر اساس مقررات و مصوبات شورا، صادر گردیده و جدای از قضاوت در خصوص متن و محتوای بیانیه، که ممکن است خالی از ایراد و اشکال نباشد، بیاینه ایست کاملاً قانونی. وی در توضیح بیشتر، اضافه کرد: در جلسه رسمی شورا، اعضاء حاضر در جلسه، به اجماع و بدون حتی یک رای مخالف، تصویب کردند که بیانیه ای مبنی بر نقد مدیریت استان، صادر شود و سپس عده ای را نیز برای تدوین بیانیه تعیین نمودند و بر اساس مصوبه، بیانیه نگارش یافت و منتشر شد.
  صمدی افزود: اما شائبه ای توسط برخی دوستان مطرح گردید و آن این بود که بیانیه وقتی در گروه تلگرامی شورا قرار گرفته و پیش از اینکه دوستان در خصوص متن نهایی آن، ابراز نظر کنند، عجولانه منتشر شده است که با نگاه به مقررات و مصوبات شورا، مشخص شد این امر کاملاً قانونی بوده است. اگر چه برخی از اعضاء، همچنان بر شکل انتشار معترض هستند اما اصل موضوع مخالفت این دوستان، آن است که در جلسه شورا(که صدور بیانیه با حد نصاب لازم و با اجماع، به تصویب رسیده بود)، تعدادی از اعضا به علت گرفتاری ها کاری، به ویژه دبیران احزابی که در استانداری مشغول به کار هستند، حضور نداشته اند و پس از انتشار، مخالفت خود را با محتوای بیانیه و شکل انتشار آن عنوان نمودند، که البته حق طبیعی ایشان است و برخی استدلال های آنان نیز قابل قبول و منطقی است لیکن آنچه محرز است، صدور بیانیه به هر حال، از مجاری درست و قانونی بوده است.
  رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در ادامه افزود: ازجمله استدلال این دوستان، مخالفت با انتقادات محتوایی بیانیه است که آن هم به علت ماهیت کاری این دبیران احزاب و مشاهده تلاش های آقای استاندار و مدیران زیرمجموعه از نزدیک، می باشد. این دوستان، برخی انتقادات را وارد ندانسته و معتقدند تلاش ها و عملکرد استاندار محترم در مقایسه با استاندارهای پیشین، قابل مقایسه نبوده و انتقادات وارده در مقایسه با فعالیت ها و تلاش های مفید و سازنده ایشان، منصفانه نیست. البته قاطبه شورا هم منکر تلاش و فعالیت های سازنده موجود نبوده و در برخی حوزه ها، عملکرد ایشان را قابل تقدیر می داند. این دوستان به ویژه در خصوص موضوعی که در رابطه با مدیرکل محترم حوزه استاندار مطرح شده، معترض و مخالف بوده و این بند از بیاینه را با توجه به شناختی که دارند، دور از انصاف می دانند. ضمن احترام به نظر این دوستان، باید عرض کنم، شخصیت دوستان در شورا به درجه ای از رشد رسیده است که اگر زمانی احساس کنند موضوعی را به ناحق بیان کرده اند در مسیر اصلاح دیدگاه خود بکوشند و انشاا… این موضوعات مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

  صمدی با اشاره به ماهیت فعالیت شورای هماهنگی و احزاب که نظارت، انتقاد و هشدار است، اضافه کرد: ما بر این باوریم برای تبلیغ عملکرد مدیران و بیان محسنات و نقاط قوت آنان، تریبون های زیاد و ویژه ای وجود دارد و آنچه که ما باید روی آن متمرکز شویم، بیان کاستی ها و معایب است و انتقادات مطرح شده در بیانیه نیز به همین جهت بوده است وگرنه، شورای هماهنگی علیرغم تمام ناملایمات و انتقادات، همچنان خود را حامی مدیران تلاشگری می داند که دلسوزانه در مسیر رفع معضلات و مشکلات مردم گام بر می دارند و البته این حمایت، هیچ منافاتی با نقد عملکرد آنان و بیان کاستی ها ندارد و چه برای ما به عنوان احزاب و چه برای مسوولین، مصالح و منافع مردم باید در اولویت باشد و انتظار است، مدیران و مسوولین نیز باید با آغوش باز از انتقادات و پیشنهاداتی که می شود، استقبال کنند زیرا جز خیر و صلاح آنان و جامعه، انگیزه دیگری نیست.
  رییس شورای هماهنگی در پایان گفت: ما خواهان تعامل سازنده با مدیر ارشد و مجموعه مسوولین استان هستیم و در این مسیر، مایلیم مشتاقانه و مشفقانه به آنان کمک کنیم اگرچه از این پس به عنوان مدافعین حقوق مردم، تلاش بیشتری در خصوص نظارت بر عملکرد و بیان ضعف ها و کاستی ها از خود نشان خواهیم داد.

  برچسب ها :