ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 24287
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
 •   

  احزاب فعالیت نداشته باشند مدل‌های محفلی جایگزین می‌شود/ ارتقای سطح شفافیت از وظایف احزاب است

  محسن رهامی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در مراسم افتتاحیه دومین کنگره سراسری حزب همبستگی دانش آموختگان ایران حضور یافت و طی سخنانی با اشاره به «نقش احزاب در توسعه همه‌جانبه» اظهار داشت: اساس تشکیل احزاب حرکت در مسیر توسعه سیاسی، رفاه عمومی و تعمیق دانش سیاسی جامعه است اما شاید ماموریت نخست احزاب همان تربیت سیاسی آحاد جامعه باشد.

   

  ایران۱۹:عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه ارتقای سطح شفافیت از وظایف احزاب است گفت: وقتی که احزاب فعالیت نداشته باشند، مدل‌های محفلی جایگزین شده و هیچ‌کس پاسخگو نیست.

  رهامی با بیان اینکه احزاب باید فعالیت سراسری داشته باشند، از قانون جدید احزاب استقبال کرد و گفت: این رویکرد درستی است که احزاب را به این سمت ببریم که حداقل در نیمی از استان‌های کشور فعالیت داشته باشند. به هر حال، حزب یک دانشگاه عمومی برای تربیت سیاسی شهروندان است و به تعبیر دیگر احزاب به نوعی دولت در سایه هستند که ضمن برنامه‌ریزی برای امور مختلف کشور، نیروهایی تربیت کنند تا در صورت لزوم این افراد را به عرصه بفرستند.

  عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها ادامه داد: از طرفی احزاب مهمترین جایگاه برای مفاهمه و آشتی ملی هستند، احزاب باید با روسای قوه مجریه، قضاییه و مقننه تشکیل جلسه بدهند.

  وی یادآور شد: متاسفانه شاهدیم وقتی فعالان حزبی مسئولیتی برعهده می‌گیرند، فعالیت حزبی را قطع می‌کنند و در کشور ما به گونه‌‌ای رفتار می‌شود که گویا فعالیت حزبی نادرست و ناپسند است.

  رهامی با تاکید بر اینکه احزاب برای مشارکت در قدرت تشکیل می‌شود، تصریح کرد: اینکه بعد از انتخابات گفته می‌شود ما سهم نمی‌خواهیم درست نیست. وقتی که احزاب فعالیت نداشته باشند، مدل‌های محفلی جایگزین شده و هیچکس پاسخگو نیست.

  عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه از دیگر وظایف احزاب ارتقای سطح شفافیت است، یادآور شد: ما گاهی آنقدر دچار محدودیت می‌شویم که فردی حتی یک روز هم سابقه‌ای ندارد، در لیست می‌گذریم چراکه گفته می‌شود افرادی را بگذارید که کارنامه‌شان سفید باشد و این افراد سفید وقتی به مجلس می‌روند تا یکی، دو سال فقط باید کار را یاد بگیرند.

  وی به اظهارات اخیر معاون قوه قضاییه درباره رییس دولت نهم و دهم اشاره و عنوان کرد: نمی‌خواهم از این تعابیر استفاده کنم چراکه در شان این جلسه ما نیست. اما باید مشخص شود که هشت سال چه کسی از ایشان حمایت می‌‌کرد. چه کسی پاسخگوی تحریم‌ها و مشکلاتی است که در آن هشت سال به کشور تحمیل شد. آنها که ایشان را به عرش بردند چرا در آن زمان چیزی نمی‌گفتند.

  عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها اضافه کرد: فرزندان ما می‌پرسند آیا مسئولان کشور نمی‌توانستند به کارکنان سفارت آمریکا تذکر بدهند که مثلا ظرف ۴۸ ساعت کشور را ترک کنند چرا ۴۰ سال کشور را گروگان این مسئله قرار دادید.

  برچسب ها :