ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 24210
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آبان, ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
 •   

  استاندار کرمانشاه: جذب سرمایه گذاری خارجی اثرات مثبتی در رونق اقتصادی استان دا

  ایران۱۹: هوشنگ بازوند در نشست هماهنگی شکل گیری ستاد سرمایه گذاری خارجی استان که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: حضور سرمایه گذاران خارجی در استان همچنین می تواند به بهبود وضعیت فرهنگ کار و تلاش در استان منجر شود که اکنون این فرهنگ متأسفانه ضعیف است.

  وی با بیان اینکه باید از فرصت سرمایه گذاری خارجی برای رشد اقتصادی استان بهره بگیریم، گفت: جذب سالانه ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار میلیارد ریال در سال می تواند رونق خوبی در منطقه ایجاد کند.
  بازوند گفت: این مقدار سرمایه گذاری خارجی علاوه بر اینکه می تواند امنیت استان را مضاعف کند امید و نشاط را هم بوجود می آورد و در نهایت شاهد توسعه و رونق مضاعفتری خواهیم بود.
  استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به دیدار اخیرش با آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری افزود: ایشان اولویت تخصیص اعتبار از خطوط اعتباری سرمایه گذاری های خارجی را با پروژه های اقتصادی و استفاده بحش خصوصی از آن، عنوان کرد.
  بازوند یادآوری کرد: بنابراین ما نیز باید چند پروژه بزرگ اقتصادی را تعریف و به دولت ارائه کنیم تا بتوانیم از این خط اعتباری استفاده کنیم.
  استاندار کرمانشاه در ادامه به برگزاری همایش سرمایه گذاری خارجی در تهران که قرار است در هفته نخست آذر برگزار شد، اشاره کرد و گفت: در این همایش حدود یکصد سرمایه گذار خارجی و ۳۰۰ سرمایه پذیر به ایران می آیند که این هم فرصت خوبی است تا با تعدادی از آن ها به مذاکره و رایزنی بپردازیم.
  وی ادامه داد: بسیاری از آن ها تمایل دارند در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی سرمایه گذاری کنند و ما هم در استان از این ظرفیت برخوردار و باید تلاش کنیم با چند نفر آن ها به مذاکره و گفت و گو بنشینیم.
  بازوند خاطرنشان کرد: متاسفانه بحث سرمایه گذاری خارجی در استان تاکنون خیلی پررنگ به آن پرداخته نشده است در حالی که می تواند گره از بسیاری مشکلات استان بگشاید.
  استاندار کرمانشاه تاکید کرد: ستاد سرمایه گذاری خارجی استان باید از فعال ترین و پویاترین ستادها باشد و نشست های آن هر ۱۵ روز یکبار دنبال شود.
  وی با اعلام اینکه صدای مطالبات کرمانشاه باید در تهران شنیده شود، گفت: کرمانشاه باید تبدیل به کانون توجه سرمایه گذاران و مدیران ارشد کشور شود.
  ی در ادامه بر راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری در استان تاکید و اظهار کرد: این پنجره در بسیاری از استان ها راه اندازی شده که در برخی نتایج مطلوبی داشته و در برخی استان ها نیز آن نتیجه لازم حاصل نشده است.
  وی تصریح کرد: راه اندازی و تقویت پنجره واحد می تواند استان را در شاخص های کسب و کار کمک کند و اگر بتوانیم به ۶۰ تا ۸۰ درصد اهدافمان برسیم پیشرفت خوبی کرده ایم.

  برچسب ها :