ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 24135
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
 •   

  هفدهمين استاندار

  هفدهمين استاندار

   

  هوشنگ بازوند کیست:
  هوشنگ بازوند متولد ۱۳۴۱ در شهرستان نهاوند از توابع استان همدان است، بازوند دارای مدرک تحصیلی کارشناسی عمران، کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی توریسم و دانشجوی دکترای برنامه‌ریزی شهری منطقه‌ای است. او عهده‌دار سمت استاندار لرستان در دولت یازدهم بوده است.

  تا پیش از انتصاب موسی خادمی به سمت استاندار لرستان در جلسه هیئت دولت در بیست و دوم شهریور، نام او به‌عنوان گزینه استانداری کرمانشاه مطرح نبود اما به‌یک‌باره نام بازوند به‌عنوان گزینه اصلی استانداری کرمانشاه مطرح و حتی احتمال انتصاب او بسیار محتمل‌تر از سایر گزینه‌ها ازجمله علی اوسط هاشمی و فریبرز محمودیان شد.

  استاندار جدید کرمانشاه معاونت عمرانی استانداری استان مرکزی، معاونت عمرانی استانداری استان لرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان، فرمانده گردان مهندسی المهدی وابسته به قرارگاه صراط، معاونت پشتیبانی و اداری و مالی شرکت مس سرچشمه کرمان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه همدان، رئیس هیئت‌مدیره ذوب‌آهن غرب کشور و سرپرست استانداری استان مرکزی را در کارنامه دارد.

  بازوند علاوه برداشتن سوابق متعدد در امور عمرانی و اجرایی، دستی نیز بر آتش ورزش داشته و عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون دوچرخه‌سواری کشور، مؤسس باشگاه فرهنگی ورزشی مس کرمان و رئیس هیئت‌مدیره آن، مؤسس باشگاه فرهنگی ورزشی صنایع اراک، مؤسس باشگاه ورزشی افلاک لرستان و رئیس هیئت‌مدیره آن در سوابق کاری او دیده می‌شود.

  بازوند حدود یک دهه در سمت‌های مختلف در استانداری مرکزی مشغول به فعالیت بود تا اینکه سرانجام انتصاب او به‌عنوان استاندار استان لرستان به این همکاری طولانی‌مدت خاتمه داد. با توجه به سابقه طولانی حضور او در استان مرکزی، بسیاری از رسانه‌ها از بازوند به‌عنوان گزینه احتمالی استانداری مرکزی نام می‌بردند.

  بازوند در مدت‌زمان حضورش در استانداری لرستان بیشتر به سمت فعال کردن واحدهای تولیدی و زیربنایی تمایل داشته و آغاز عملیات اجرایی لاستیک‌سازی خرم‌آباد،اجرای طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد،افتتاح فاز اول صنایع غذایی گهر دورود، انجام اقدامات لازم برای احیای فولاد ازنا، بازسازی خطوط ریلی لرستان و آغاز عملیات اجرایی آزادراه خرم‌آباد -اراک ازجمله مهم‌ترین اقدامات او می‌باشد.
  برای توسعه باید هزینه داد.

  هوشنگ بازوند پس از انتصاب موسی خادمی به سمت استاندار جدید لرستان در مراسمی با گلایه از برخی مطالب عنوان‌شده در خصوص عملکردش گفت: « در چهار سال گذشته با دو قشر سرمایه‌گذار در استان برخورد داشته‌ام،از یک‌جهت سرمایه‌گذار را به استان دعوت و از طرف دیگر با سرمایه بردارها برخورد کرده‌ام و طبیعی است این اقدام با تنش‌ها و عکس‌العمل‌هایی مواجه خواهد شد، این اقدامات برای من هزینه‌های سنگینی داشت،در این راه خیلی‌ها به من تهمت و افترا زدند و هر چه دلشان خواست گفتند ».

  بازوند بابیان این مطلب که مدیریت ارشد استان باید بابت توسعه استان هزینه پرداخت کند گفته«امکان ندارد که انجام اقدامات توسعه آفرین بدون هزینه باشد،خیلی‌ها در این مدت به من تهمت زدند که شریک بنیاد شهید و یا شریک «الحی» هستم،من این‌ها را حلال می‌کنم اما آن‌هایی را که به من نسبت دروغ و نقل‌قول دروغ زدند را حلال نمی‌کنم و خدا آن‌ها را نبخشد».

  هرچند برخی از منتقدان و فعالان اقتصادی عملکرد او در لرستان را مثبت ارزیابی می‌کنند اما عملکرد او انتقاداتی را نیز در پی داشت. حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پل‌دختر در مجلس شورای اسلامی كه بايد او را منتقد اصلي بازوند در طول دوران تصدي استانداري لرستان دانست در انتقاد از عملکرد هوشنگ بازوند گفته است: « استان لرستان با توجه به اینکه با مشکل بیکاری به‌طورجدی روبه‌رو است، اقداماتی که استاندار انجام می‌دهد ازنظر افکار عمومی یک کار تبلیغاتی است مدیریت استان نتوانسته است کار مؤثری در حوزه اشتغال، تولید و توسعه استان انجام دهد.»

  يكي از اصلي ترين چالش هاي بازوند در دوران تصدي استانداري لرستان بحران آب بود كه هر بار يكي از شهرستان هاي لرستان را درگير مي كرد و حتي منجر به بحث هايي ميان او و كاظمي نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس گرديد.

  انتظارات از استاندار جدید
  فارغ از عملکرد هوشنگ بازوند در سمت‌هایی که بر عهده داشته،اینک او سکان‌دار مدیریت ارشد استانی شده است که مشکلات متعدد اقتصادی به‌ویژه بیکاری و فقدان سرمایه‌گذاری، واحدهای تولیدی آن را تعطیل و وضعیتش را به مرز هشدار رسانده است و از او انتظار می‌رود با تمام توان استان کرمانشاه را از وضعیت فعلی خارج و با انتقال مشکلات استان به دولتمردان، زمینه پیشرفت را فراهم نماید.

  گزارش حدیث مرادی دبیر سرویس سیاسی ویژه نامه شرق کرمانشاه

  برچسب ها :