ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 24077
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
 •   

  تغییر استاندار و جدیت عاقلانه

  دکتر شهاب تجری:این روزها بحث ماندن یا رفتن استاندار مهمترین بحث سیاسی در استان را شکل داده است. مهم بودن این نکته با عنایت به تاثیر استاندار در توسعه ی استان ، بدیهی است ، اما احساسات ناشی از این امر بدیهی نباید بر عقلانیت ما غلبه پیدا کند.
  آقای رازانی مثل هر مدیر دیگری نقاط ضعف و قوت داشته و طبیعتا هر کسی از منظر خود آنها را رصد کرده و رای به توفیق یا عدم توفیق وی خواهد داد. این تشخیص برای تصمیم در ماندن یا رفتن ایشان لازم است اما کافی نیست. ما باید به نکات لازم دیگری نیز توجه کنیم.
  اولا: استان ما دیگر فرصت آزمون و خطا ندارد. بنابراین این اگر بنا بر رفتن آقای رازانی باشد، این که چه کسی جایگزین ایشان می شود ، بسیار مهم است.
  اگر قرار است، کسی غیر بومی و در حد ایشان بر صندلی استانداری کرمانشاه تکیه بزند و یک سال در چنگال عدم آشنایی نسبت به استان ما گرفتار شود و صدها خطا مرتکب گردد ، ماندن آقای رازانی بهتر از رفتنش است.
  ثانیا: نباید در این موضوع لابی نمایندگان اصولگرای استان را فراموش کرد و تنها خواست و تشخیص خود را ملاک عمل قرار دهیم.
  اگر توان دور کردن نمایندگان از این تحول را نداریم، با توجه به نزدیکی نمایندگان به مراکز قدرت و تصمیم گیری ، بدون شک اسیر بازی آنها خواهیم شد.
  در چنین شرائطی عملا به سود جریان اصولگرایی استان و بویژه نمایندگان بازی کرده ایم و منافع مردم و اصلاحات قربانی خواهد شد.
  ثالثا: عملکرد آقای رازانی تا به امروز چندان قابل دفاع نیست. هنوز ما در شاخصه های منفی توسعه در صدر هستیم و در شاخصه های مثبت در انتهای جدول قرار داریم.
  انتظار نیست که یک استاندار همه این معضلات را در مدت کوتاهی حل کند ، اما چشم انداز امیدوار کننده ای هم به وجود نیامده است.
  هنوز بسیاری از مدیران ناتوان و ناکارآمد به راحتی به کارشان ادامه می دهند و نظارتی بر عملکردشان وجود ندارد، بسیاری از جوانان شایسته و توانمند سرخورده شده اند ، استاندار هیچ برنامه ای برای ادامه کارش اعلام نکرده است، دایره مشاوران ایشان بسیار محدود و بی کیفیت است ، ترک تازی نمایندگان در چینش اطرافیان خود در پستهای مختلف مدیریتی کماکان ادامه دارد و…. .
  لذا اگر فردی اصلاح طلب ، توانمندتر و آشنا به اوضاع و شرایط استان وجود دارد و توان حمایت از وی نیز هست ، تغییر استاندار مطلوب و لازم است، در غیر این صورت باید چاره ای دیگر اندیشید.

  برچسب ها :