ایران نوزده
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 24067
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ شهریور, ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
 •   

  شورای شهر کرمانشاه برای تغییر شهردار باید به چند عامل توجه کنند

  شورای شهر کرمانشاه برای تغییر شهردار باید به چند عامل توجه کنند

  دکترقدرت احمدیان:در روزهای اخیر خبر شکل گیری دو فراکسیون اقلیت و اکثریت فضای سیاسی شهر کرمانشاه را پر از بحث و جدل کرد.صاحب این قلم در یادداشتی کوتاه بیان داشت که باید به مذاکره،سازش و پذیرش رای اکثریت تن داد.
  پس از گذار از مرحله تاسیس و سازماندهی شورای شهرکرمانشاه اکنون یک مساله مهم دیگر یعنی تایید شهردار فعلی یا انتخاب یک فرد جدید بعنوان شهردار تبدیل به یک “حادمشکل” شده است .

  بدیهی است که شورای شهر کرمانشاه برای تغییر شهردار باید به چند عامل توجه کند:
  یکم؛ باید دقیقا اندیشه کنند که آیا فردی توانمندتر از شهردار فعلی از لحاظ توانمندی های فردی،تحصیلات،تجربه طولانی مدت در امور شهری و عملکرد قابل قبول در طی مدت کوتاه فعالیت در شهر کرمانشاه میتواند پیدا کند یا خیر.تصور من بعنوان یک شخص نسبتا مطلع از اوضاع و احوال شهرمان این است که کمتر کسی به جامعیت آقای مهندس رضای برای اداره شهرداری کرمانشاه یافت میشود.
  دوم؛چنانچه اعضای محترم شورای شهر نگران آینده کرمانشاه هستند و علاقمند هستند که به نحو فزاینده از گرفتاری های شهر کاسته و بر زیبایی ها آن افزوده شود باید در اندیشه انتخاب شهرداری باشند که بتواند تعامل کامل و سازنده با مجموعه مدیران ارشد استان داشته باشد.تصور من بران است که ندرتا شهردار بالقوای یافت میشود که به اندازه مهندس آرش رضایی استعداد بالفعل تعامل سازنده با نهادهای درگیر در اداره شهر و دیپلماسی قدرتمند شهری داشته باشد.
  سوم؛ چنانچه اعضای محترم شورای شهر می پذیرند که باید پاسخگو مطالبه مردم، نخبگان ، اهالی رسانه ،دانشگاهیآن و دلسوزان کرمانشاه باشند و از نگاه و باورهای این بخش از جامعه در اداره شهر بهره بگیرند لازم است که بدانند تقریبا اجماع گسترده در میان طیف های مختلف مبنی بر ابقای مهندس رضایی وجود دارد.
  چهارم؛ روی سخنم در اینجا با اکثریت شورا است.این دوستان باید بدانند که مسئولیت اتفاقاتی که در آینده برای مدیریت شهر اعم از شهرداری و شورای شهر ممکن است روی دهد برعهده آنها است.اکنون که شورای شهر را در کنترل دارند باید با درایت،بردباری،دوراندیشی و عقلانیت تصمیم بگیرند.درایت و تفکر استراتژیک آنها در خصوص انتخاب شهردار و تایید ادامه کار آقای مهندس رضایی میتواند محبوبیت آنها را نزد اقشار مختلف جامعه بویژه اصحاب فکر و قلم بالا برده و از لحاظ سیاسی چشم انداز بسیار خوبی را پیش روی آنها قرار می دهد.
  انشاا…بدور از ملاحظات کوتاه مدت و شخصی و با کنار نهادن عصبیت سیاسی به ادامه کار یکی از موفق ترین شهرداران کرمانشاه که با وجود سقوط درآمد و زوال منابع برنامه های پایه ای ارزشمندی را برای شهر طراحی کرده است رای دهند و موجبات سپاسگزاری اقشار مختلف را فراهم سازند.

  برچسب ها :