ایران 19
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کد خبر : 21754
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ شهریور, ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۹
 •   

  تمامی راه های روستایی بالای ۲۰ خانوار همدان آسفالت شد

  فرماندار همدان گفت:در سه سال گذشته ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان همدان با دارا بودن ۹۹٫۲ درصد جمعیت روستایی از نعمت آسفالت برخوردار شده اند.

  علی تعالی  افزود: در سه سال گذشته با توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید در عرصه اقتصادی، فعالیت های فراوانی در سطح شهرستان همدان انجام شده است که یکی از مهمترین این اقدام ها در حوزه راه و شهرسازی، آسفالته شدن ۹۸ درصد از کل راه های روستایی شهرستان همدان بوده است.
  وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۲ تاکنون بیش از ۵۴ کیلومتر راه اصلی و بیش از ۳۱ کیلومتر راه روستایی در شهرستان همدان با اعتبار هزینه شده ۱۷۰ میلیارد ریال، آسفالت و یا روکش آسفالت شده است و در این راستا ۲ هزار و ۲۳۹ تن قیر اعتباری تخصیص یافته و ۷۴ هزار و ۶۵۹ تن آسفالت مصرف شده است.

  ** هفت هزار و ۳۱۰ واحد مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم بهره برداری می شود
  فرماندار همدان با بیان اینکه همدان در بهره برداری از زیرساخت های مساکن مهر در کشور رتبه برتر را دارد گفت: در دولت قبل، زیرساخت های لازم در مناطق مسکن مهر ساخته نشده بود که در طول سه سال اخیر زیر ساخت های لازم از جمله آب، برق ، گاز و آسفالت معابر برای مناطق مسکن مهر شهر همدان احداث شد.
  تعالی ادامه داد: به اذعان معاون وزیر مسکن و شهرسازی، همدان به لحاظ تکمیل و بهره برداری از زیرساخت ها بهترین مساکن مهر کشور را دارد.
  وی اضافه کرد: در حوزه مسکن، ۱۳ هزار و ۲۳۰ واحد مسکن مهر شهرستان همدان در قالب تعاونی سه جانبه و خود مالکان اجرا شده است که پنج هزار و ۵۰ واحد آن از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۴ مورد بهره برداری قرار گرفت و یک هزار و ۲۲۸ واحد در سال ۹۵ آماده افتتاح است.
  تعالی با بیان اینکه یک هزار و ۳۲ واحد نیز در سال ۹۶ مورد بهره برداری قرار می گیرد یاد آور شد: این در حالی است که تعداد پنج هزار و ۹۲۰ واحد در سال های ۸۹ تا ۹۲ مورد بهره برداری قرار گرفت.
  وی ادامه داد: بنیاد مسکن شهرستان همدان از سال ۹۲ تاکنون با دریافت یک هزار و ۳۴۹ تن قیر اعتباری و ۶ هزار و ۲۹۵ تن آسفالت با اعتبار هزینه شده ۹ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال، ۳۹ هزار و ۶۵۱ مترمربع از معابر روستایی را آسفالت کرده است.
  وی به بهره مند شدن ۸۳ درصد از جمعیت روستایی شهرستان همدان از طرح هادی(بهسازی) روستایی در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ درصد روستاهای شهرستان همدان در دولت یازدهم دارای طرح هادی شده اند و در ۷۰ درصد روستاهای شهرستان، طرح هادی اجرا شده است .

  **هفت واحد گلخانه در دولت یازدهم در شهرستان همدان بهره برداری شد
  فرماندار همدان گفت: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در شهرستان همدان تاکنون هفت واحد گلخانه با مساحت ۱۰ هکتار با سرمایه گذاری ۱۲۲ میلیارد ریال و با ظرفیت اشتغالزایی برای ۹۸ نفر احداث شده و هم اکنون ۲ واحد گلخانه با مساحت ۲۴ هکتار با سرمایه گذاری ۲۴ میلیون یورو و ۳۰۰ میلیارد ریال با ظرفیت اشتغالزایی برای ۳۳۶ نفر در حال اجرا است.
  به گزارش ایرنا فرماندار همدان همچنین به احداث ۲ واحد فرآوری محصولات کشاورزی در زمینه تولید مواد لبنی و مواد غذایی با سرمایه گذاری ۸۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۱ نفر اشاره کرد و گفت: همچنین طرح آبیاری تحت فشار در ۲ هزارو۴۴ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان با سرمایه گذاری ۷۱ میلیارد ریال اجرا شده است.
  تعالی به بازسازی و مرمت ۱۵ رشته قنات با سرمایه گذاری سه میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال در دولت یازدهم در شهرستان همدان اشاره داشت و اظهار کرد: هفت واحد پرورش گوساله پرواری و گاو شیری با سرمایه گذاری ۳۵ میلیارد ریال با ظرفیت یک هزار و ۴۰ راس دام احداث شده است و ۲ واحد نیز با سرمایه ۲۱ میلیارد ریال و با ظرفیت ۴۳۰ راس دام در حال احداث است.
  وی تاکید کرد: ۱۵ واحد مرغ گوشتی و تخمگذار با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریال با ظرفیت ۴۶۴ هزار قطعه مرغ در شهرستان همدان احداث شده و ۲ واحد نیز با سرمایه گذاری ۱۸ میلیارد ریال و با ظرفیت ۴۰ هزار قطعه در حال احداث است.
  به گزارش ایرنا فرماندار همدان درباره دیگر طرح های مهم اقتصادی اجرا شده از سال ۹۲ تا کنون در این شهرستان گفت: در این مدت طرح توسعه شرکت شیشه همدان با ظرفیت تولید ۷۵ هزار تن در سال با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال بهره برداری رسید.
  تعالی ادامه داد: طرح گردشگری و تراش سنگ های قیمتی پرشین یاقوت از دیگر طرح ها است که ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد ریال برای حدود ۱۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند.
  فرماندار همدان بیان کرد: طرح گردشگری مجتمع باغ ملل با سرمایه گذاری چهار میلیارد ریال و با مشارکت سازمان سرمایه گذاری شهرداری همدان با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد برای سه هزار و ۸۵۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد.
  تعالی اضافه کرد: شهرک آبی مروارید غلتان با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد برای حدود ۲۵ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند.
  وی مجتمع چوب جورقان با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای ۶۵۰ نفر، گلخانه حاج نصرت زمانی با سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۱۲۰ نفر و گلخانه آقای نیکوسخن با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۲۳۰ نفر را از دیگر طرح های در حال احداث در شهرستان همدان عنوان کرد.
  فرماندار همدان همچنین به راه اندازی و ایجاد واحدهای تولیدی کوچک در سطح روستاهایی همچون یکن آباد و قاسم آباد در بخش پرورش ماهی های زینتی، پرورش شترمرغ، پرورش قارچ و تولید پوشاک به عنوان دیگر طرح های اجرا شده در شهرستان اشاره کرد.

  ** ۴۷ درصد بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان متعلق به شهرستان همدان است
  به گزارش ایرنا فرماندار همدان گفت: بر اساس آمار اعلام شده توسط سازمان تامین اجتماعی تعداد بیمه شدگان اجباری جدید در سال ۹۴ در سطح استان همدان ۹ هزار و ۵۸۱ نفر است که این رقم در سطح شهرستان همدان چهار هزار و ۴۶۳ نفر معادل ۴۷ درصد سهم استان است .
  تعالی با بیان اینکه به طور متوسط ماهیانه ۳۷۰ نفر اشتغال در سطح شهرستان همدان ایجاد شده است ادامه داد: بهبود وضعیت اشتغال و برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

  ** پنج هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال سهم شهرستان همدان در سفر هیات دولت
  به گزارش ایرنا فرماندار همدان همچنین درباره اعتبارات اختصاص یافته در سفر سال گذشته هیات دولت به استان همدان گفت: در این سفر برای طرح های قابل اجرای استان برنامه ریزی شد و هیچ طرحی بدون برنامه و مطالعه و بدون پیش بینی اعتبار آن مدنظر هیات دولت قرار نگرفت.
  تعالی ادامه داد: در سفر پربرکت دولت تدبیر و امید به استان همدان هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های مهم و تاثیرگذار استان همدان مصوب شد که سهم شهرستان همدان در سفر ریاست جمهوری پنج هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال است.
  وی ادامه داد: از مبلغ مصوب شده تاکنون پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سال های ۹۴ و ۹۵ تخصیص داده شد که این میزان تخصیص بسیار مطلوب بود.
  وی اضافه کرد:در سفر هیات دولت به استان همدان تعداد ۱۰ طرح مهم و اثرگذار از محل اعتبارات ملی و استانی در شهرستان همدان بهره برداری شد که بیمارستان قلب فرشچیان، تقاطع غیرمسطح بعثت، تقاطع غیرهمسطح آیت الله نجفی، تکمیل آزادراه ساوه همدان، انتقال پساب تصفیه خانه همدان و دانشکده کشاورزی مهمترین این طرح ها است.
  وی ادامه داد: در این سفر همچنین ۲ طرح مهم میدان میوه و تره بار شهرداری و گلخانه رز شاخه بریده در شهرستان همدان کلنگ زنی شد.
  تعالی تکمیل کنارگذر غربی و شرقی، تکمیل راه آهن تهران همدان ، تکمیل بیمارستان اکباتان، تکمیل بخش سوختگی بیمارستان بعثت، احداث و تجهیز دانشکده شیمی و دانشکده فنی، کمک های فنی و اعتباری برای توسعه روش های نوین آبیاری، تکمیل فاضلاب شهر همدان، آبرسانی به شهرهای تنش آبی، تکمیل ساختمان پارک علم و فناوری و تکمیل ساختمان اداره کل بازرسی را از دیگر طرح های مهم سفر رئیس جمهوری در شهرستان همدان عنوان کرد.

  ** ۱۱۲ طرح در هفته دولت در همدان بهره برداری می شود
  فرماندار همدان گفت: ۱۱۲ طرح با اعتبار ۳۷۶ میلیارد ریال در هفته دولت امسال در این شهرستان بهره برداری و عملیات اجرایی ۲۳ طرح با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در هفته دولت در شهرستان همدان آغاز می شود.

  ** ۵۸ میلیارد ریال یارانه به بیمارستان های همدان پرداخت شد
  فرماندار همدان اضافه کرد: در دولت یازدهم با اجرای طرح تحول نظام سلامت در مجموع ۵۸ میلیارد ریال در سه مرحله به بیمارستان های همدان به عنوان یارانه درمان بیماران پرداخت شد.
  وی اضافه کرد: همچنین تعداد سه مرکز جامع سلامت با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال و چهار مرکز بهداشت با اعتبار سه میلیاردو ۶۰۰ میلیون ریال در سه سال گذشته بهره برداری شد و هم اکنون نیز سه مرکز سلامت جامع و سه پایگاه سلامت جدید با پیش بینی اعتباری به مبلغ پنج میلیارد ریال در دست اجرا است.

  برچسب ها :

  نظرات